Informacija apie chemines medžiagas ir mišinius

 

Ūkio subjektų konsultavimas

 

Mišinių klasifikavimas ir ženklinimas

 

REACH registracija

 
 

Naujienos

 

 

SCIP duomenų bazė, kuri skirta informacijos kaupimui apie produktų sudėtyje esančias susirūpinimą keliančias medžiagas, jau paruošta naudojimui

 

Pramonė jau gali pradėti teikti informaciją apie labai didelį susirūpinimą keliančias medžiagas (toliau ─ SVHC) gaminiuose į ECHA‘os sukurtą ir tvarkomą SCIP duomenų bazę. Šios duomenų bazės tikslas surinkti kuo daugiau informacijos apie pavojingas chemines medžiagas produktuose, siekiant, kad perdirbami produktai taptų saugesniais. Taigi, SCIP duomenų bazė turi užtikrinti, kad informacija apie gaminius, turinčius SVHC medžiagas, būtų prieinama per visą gaminių gyvavimo ciklą, įskaitant atliekų etapą. Visa SCIP duomenų bazėje sukaupta informacija bus prieinama atliekų tvarkytojams ir vartotojams.

 

Ar „šlykštukai“ yra saugūs žaislai? Kokie pavojai gali slypėti juose bei rekomendacijos tėvams

 

Jeigu norite sužinoti, ar vaikų labai mėgstami žaislai, vadinami „šlykštukais", yra saugūs, rekomenduojame susipažinti su Europos Sąjungoje atlikto tyrimo rezultatais. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad kai kuriuose „šlykštukuose" yra aptinkama boratų (pvz.: borakso) ─ pavojingų cheminių medžiagų, kurios yra toksiškos reprodukcijai bei gali pakenkti vaisingumui. Be to, šiuose žaisluose buvo nustatytos alergines reakcijas sukeliančios medžiagos. Taigi, labai svarbu apsaugoti vaikus nuo pavojingų medžiagų keliamo pavojaus. Buvo parengtos rekomendacijos tėvams:

  • Nepirkite žaislų „šlykštukų" kūdikiams ir mažiems vaikams;
  • Įsigykite žaislą iš patikimų tiekėjų. Patikrinkite, ar jis turi CE ženklą;
  • Užtikrinkite, kad vaikai po žaidimo su „šlykštukais" nusiplautų rankas.